Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılmalıdır?

Kombiler için periyodik bakım yapılması çok önemlidir. Kombinin verimli çalışması ve enerji tasarrufu için yılda en az bir kez bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bu bakımların özellikle kışa girerken yapılması tavsiye edilmektedir.

Kombi Bakımının Faydaları Nelerdir?

Kombi bakımı cihazın tam verimle çalışmasının yanı sıra radyatör ve sıcak su boylerine giden suyun debisini ve sıcaklığını arttırır. Böylece ihtiyaç duyulan enerji miktarı düşer ve doğal gaz tüketiminde tasarruf sağlanarak ısınma giderleri azaltılmış olur. Ayrıca oluşabilecek arızalar önceden tespit edilerek kombinin kullanım ömrü arttırılacaktır.

Kombi Bakımında Neler Yapılır?

Kombi bakımında; cihazın genel bakım ve temizliği, eşanjör temizliği, yanma ve gaz ayar kontrolü, gaz ve su sızdırmazlığı, baca sistemi ve cihaz içerisindeki ana malzemelerin kontrolü yapılır. Böylece yenilenmesi gereken parçalar da değiştirilir.

Radyatör, Tesisat ve Filtre Temizliği Gerekli midir?

Tesisatın kurulumunda oluşan kirlilik veya besleme suyunun özelliklerine ve kullanım koşullarına bağlı olarak tesisatta meydana gelen kireç, korozyon, tortu, kirlilik tesisatınızda tesisat çamuru oluşmaktadır. Bu çamur radyatörleri tıkayarak sisteminizde verimsizliğe ve kombinin yüksek sıcaklıklarda çalışmasına ve eşanjör kanallarını tıkayıp yüksek sıcaklıktaki metal yüzeylere yapışarak yüzeyin çatlamasına ve delinmesine neden olabilir. Bunu önlemek için tesisattaki suyun kontrol edilmesi, radyatör, eşanjör ve filtrelerin temizlenmesi gerekmektedir.

Kombi ve tesisat bakımlarınızı henüz yaptırmadıysanız ya da bakım yaptırdığınız halde kombinizde sorunlar varsa bizi arayabilirsiniz..